Vidinis SEO

SEO optimizavimo pradžia prasideda nuo vidinės puslapio pozicijos analizės bei reikalingų korekcijų atlikimo. Vidinis SEO (angl. On-Page SEO arba On-Site SEO) – internetinio puslapio, svetainės, tinklalapio sutvarkymas pagal Google robotų bei naršytojų poreikius.

Kodėl vidinis SEO turi būti atliekamas?

Vidinis SEO optimizavimas atliekamas tam, kad internetinis puslapis būtų patrauklesnis Google robotams, jis taptų populiaresnis paieškos sistemoms. Tam atliekamos struktūrinės, HTML elementų korekcijos, kurios, žinoma, turi būti patrauklios ir Jūsų internetinio puslapio naršytojams. Galiausiai, gerinamas internetinės svetainės krovimo greitis, valdymo meniu, daug dėmesio skiriama turiniui, kokybei, suprantamumui – smulkmenoms, kurios turi būti sutvarkytos pagal paieškos sistemų robotukų poreikius.

Tinkamai sutvarkytas vidinis SEO padės Jūsų internetiniam puslapiui pritraukti daugiau organiškų apsilankymui, o tai pagerins jo reputaciją, didins pardavimus.

Kodėl reikia „įtikti“ Google?

Skaičiuojama, kad net 98 % Lietuvos naršytojų informacijos paieškai naudoja Google sistemą, tad jeigu joje būsite aukštesnėse pozicijose – sulauksite daugiau lankytojų. Taip pat ši paieškos sistema pasaulyje užima net 87% šios sferos rinkos ir greta jos rikiuojasi tokios mažiau naudojamos sistemos kaip kad Yahoo!, Bing ir kitos, kurios Lietuvoje naudojamos labai retai.

Sakoma, kad jeigu esate 3-čiame, 4-ame ir toliau Google paieškos puslapiuose – Jūs esate beveik nematomas, tad reikia prisitaikyti prie šios paieškos sistemos „poreikių“ ir sutvarkyti internetinį puslapį taip, kad jis jai būtų patrauklus.

Kas yra vidinis SEO ?

Vidinis puslapio SEO apima kompleksinį paslaugų paketą, kurio tikslas pasirūpinti reprezentatyvia svetaine.

★ Sutvarkomas internetinio puslapio krovimo greitis. Pasirūpinama, kad naršytojui nereikėtų ilgai laukti, kol jis gaus jam aktualią info apie Jūsų prekes arba paslaugas.

★ Tikrinamas internetinės svetainės kodas, rūpinamasi, kad puslapis būtų tinkamai suprogramuotas. Tikrinama, ar svetainėje nėra tuščių puslapių, tokių, kuriuose pateikta nereikalinga info arba tokių, kuriuose informacijos yra per daug, tad ją verta skaidyti.

★ Puslapis tvarkomas taip, kad jis būtų patrauklus ne tik paieškos sistemai, tačiau ir naršytojams. Naudojama kokybiška vizualizacija, tvarkomi tekstai ir panašiai.

★ Kiekvienas internetinis puslapis yra tvarkomas pagal jam labiausiai tinkamus raktinius žodžius. Tinkamai raktiniai žodžiai pasirenkami atlikus detalią analizę, kurios metu įvertinami konkurentai, taip pat, parenkami tiksliausiai paslaugas bei prekes siūlančios frazės, žodžiai.

★ Taip pat sutvarkomas internetinio puslapio matomumas, tai yra – vartotojo patirties optimizavimas. Jo metu peržiūrima, ar tekstas pateiktas tvarkingai, ar jis patogiai naršomas ir matyti ne tik per kompiuterius, tačiau ir mobiliuosius telefonus, planšetes, galiausiai, vertinamas valdymo praktiškumo niuansas.

★ Atliekant turinio optimizavimą taip pat peržiūrima, kad tekstai būtų tvarkingi, naudojamos antraštės, kurios atitinka ne tik paieškos sistemų poreikius, tačiau taip pat ir skaitytojų pageidavimus. Daroma viskas, ko reikia, kad naršydamas žmogus greitai rastų informaciją, kurios ieško.

★ Vertinamos ir konkurentų patirtys, ieškoma stipriausių jų savybių ir perdaromos, pritaikomos Jūsų puslapiui.

★ Sutvarkomi vidiniai puslapio meta aprašymai: meta title, meta description, keywords.

★ Ir kiti darbai, kurie padeda pilnai pasirūpinti internetiniu puslapiu.

Vidinis SEO: kaina

Sunku nurodyti paslaugos kainas neįvertinus kliento puslapio, kadangi kiekviena situacija yra skirtinga ir kiekvienu atveju reikia įdėti daugiau arba mažiau pastangų, kad puslapis būtų tinkamai sutvarkytas. Jeigu Jus domina preliminarios kainos – susisiekite su mumis ir mes įvertinę Jūsų puslapį bei Jūsų poreikius – pateiksime kainoraščius.

Vidinis SEO – sėkmingos optimizacijos pirmasis ir svarbiausias žingsnis.