Skip to main content

Gera internetinė svetainė gali padėti Jūsų verslui ne tik padidinti pardavimus, tačiau taip pat ir plačiau skleisti žinią apie Jūsų veiklą. Kuo vardas bus žinomesnis – tuo daugiau pirkėjų. Tiek naujų, tiek lojalių, kuriuos visada patraukia patraukli, informatyvi ir sklandžiai veikianti internetinė svetainė. O jos veikimu rūpinasi hostingas, kurį trumpai ir aptarsime.

Kas yra hostingas?

Kas yra hostingas?

Hostingas, trumpai tariant, yra virtuali erdvė, kuri gaunama iš Jūsų pasirinkto paslaugos tiekėjo. Jo darbas yra pasirūpinti, kad internetinė svetainė serveryje veiktų sklandžiai. Ar galima naudotis internetine svetaine neturint hostingo? Ne. Jis yra būtinas.

Džiugu tai, jog šiuo metu hostingo paslaugas siūlo ne viena įmonė tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, tad verta daugiau dėmesio skirti teikiamoms paslaugoms, kurios aptartos sutartyje, ir pasirinkti atitinkančią poreikius.

Jeigu kuriate internetinius puslapius pats, tačiau negalite vadinti labai geru savęs šios sferos specialistu – tokiu atveju kur kas paprasčiau yra bendradarbiauti su lietuviško hostingo tiekėjais. Kilus nesklandumams – bet kokios problemos bus sutvarkomos greičiau. Dar geriau – rinktis tų pačių paslaugas, kurie Jums pasiūlė įsigyti bei įregistruoti domeną.

Viskas – vienoje vietoje, tad ne tik paprasčiau, tačiau ir taupomas žmogaus laikas.

Hostingo paslaugos pagal regioną

Renkantis paslaugos tiekėją siūlome įvertinti galimus Jūsų puslapio naršytojus. Jeigu Jūsų svetainės lankytojų daugiausia yra iš Lietuvos – tuomet geriausias tiekėjas, kuris ir siūlo paslaugas mūsų šalyje.

Jeigu Jūsų internetiniame puslapyje aktyviausiai lankysis naršytojai iš Amerikos – tuomet patogiausia yra rinktis tiekėją, kuris ir turi serverius Jums aktualiausioje vietoje. Tokiu atveju bus galima pasiekti patį didžiausią sklandumą.

Hostingų tipai

Hostingų tipai

Pagal pageidavimus galima rinktis iš kelių hostingo tipų, kurie pasirūpina internetinės svetainės funkcionavimo serveryje.

  •         Shared hostingas.

Shared hostingas yra pati populiariausia rūšis, kuri padeda pasirūpinti, jog viename serveryje galima būtų talpinti skirtingų klientų internetines svetaines. Dažniausiai džiugina ne tik patogumas, tačiau taip pat ir mažos kainos.

Visgi, mažiausia kaina turi ir savo minusą. Šiuo atveju tai yra mažiausiai apsaugota forma, kuri lengviausiai „įveikiama“ įsilaužėlių.

Jeigu puslapis stringa – įtaką daro kolegos, kurie taip pat naudojasi tuo pačiu serveriu. Dažniausiai viename serveryje talpinama iki 10-ies puslapių, tačiau kartais norint sutaupyti – ir dar daugiau.

  •         Virtualus dedikuotas serveris

Virtualus dedikuotas serveris yra kur kas saugesnis pasirinkimas, kuris taip pat dažniausiai džiugina ir funkcijų gausa. Kadangi jo naudojimo metu serverio vartotojas yra vienintelis ir gauna pilną kontrolę – strigimų yra kur kas mažiau.

Tiesa, siekiant tinkamai išnaudoti ši hostingo galimybes reikalingos mini programavimo arba „Linux“ žinios.

  •         Dedikuotas serveris.

Galiausiai, trečias pasirinkimas yra dedikuotas serveris, kuris suteikia klientui pilną kontrolę, tad jis gali būti ramus, kad neteks sistema dalintis su kitais.

Tai garantuoja ir kur kas sklandesnį puslapio veikimą. Geriausias pasirinkimas tokiu atveju, kai reikalingas itin sudėtingų ir daug vietos užimančių projektų palaikymas virtualioje erdvėje.

3 klausimai tinkamo hostingo pasirinkimui

3 klausimai tinkamo hostingo pasirinkimui

Jeigu nesate tikras, kurio tipo hostingas Jums labiausiai tinka – siūlome peržvelgti tris mūsų žemiau užduotus klausimus, kurių atsakymai sau galbūt padės paprasčiau rasti labiausiai priimtiną.

  • Kiek darbuotojų dirba Jūsų įmonėje? Kodėl šis klausimas yra svarbus? Kadangi dažniausiai kiekvienam reikia atskiros pašto dėžutės, kurioje jis kaupia savo duomenis, laiškus.

Natūralu, kad per metus tokių laiškų kiekis labai išauga, o tai užima nemažai vietos.

Galbūt jau geriau turėti rezervą, kadangi planuojate ilgainiui plėsti savo komandą?

  • Ar planuojate naudoti verslo valdymo sistemas? Taip pat nemažai vietos užima ir inovatyvios verslo valdymo sistemos, kurios padeda kur kas paprasčiau optimizuoti darbus.

Net jeigu šiuo metu Jums jų nereikia – nebūkite tikras, jog po metų arba kitų jos taip pat nebus reikalingos. Juk augančiam verslui reikia koja kojon žengti su inovacijomis, kurios padeda darbus atlikti paprasčiau.

  • Koks yra Jūsų svetainės tipas? Juk tai gali būti tik pati paprasčiausia svetainė, kurioje pateikiama svarbiausia info apie Jūsų paslaugas, arba tai gali būti internetinė parduotuvė, kurioje reikia talpinti daug nuotraukų, video, aprašymų… Kuo daugiau duomenų reikia – tuo ir atitinkamas hostingas reikalingas.

Sakoma, kad geras hostingas gali garantuoti sklandų Jūsų svetainės veikimą ir tuo pačiu neerzinti naršytojų, kuriems labai svarbus greitas, patogus ir informatyvus puslapio sklaidymas.

Leave a Reply